Renault ZOE Intens
| Condition | Used |
| Initial reg. | 04.2021 · Estonia |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 51 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 04.2026 autole ja 04.2029 akule |
| Vehicle inspection | 30.04.2025 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 51 kW |
| Battery capacity: | 52 kWh |
| Maximum speed: | 140 km/h |
Body and seats
| Color: | Purple |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4085 mm |
| Width: | 1730 mm |
| Height: | 1562 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1614 kg |
| Technical max. mass: | 1988 kg |
| Load bearing capacity: | 374 kg |
| Wheelbase: | 2588 mm |
| Number of axles: | 2 |