Renault Iconic Comfort Range
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Mileage | 6 km Service Book |
||||||
| Body type | Hatchback, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 110 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 5 aastat / 100 000km | ||||||
| VIN | VYSP01H0475749437 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Parking heater (pre-heater): cabin
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Rear window defroster
Interior
- Seat back pockets
- Cup holders
- Headliner: dark
- Half leather upholstery
Multimedia
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map, with voice control
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Speakers
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Cargo cover
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 110 kW |
| Battery capacity: | 52 kWh |
| Electric driving range: | 350 km |
Body and seats
| Color: | Green |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4144 mm |
| Width: | 2020 mm |
| Height: | 1572 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1462 kg |
| Technical max. mass: | 1980 kg |
| Load bearing capacity: | 518 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2624 mm |
Additional information
Uus auto
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point