Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2494 cm³ |
| Power: | 125 kW |
Body and seats
| Color: | Green |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4876 mm |
| Width: | 1800 mm |
| Height: | 1435 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1525 kg |
| Technical max. mass: | 1985 kg |
| Load bearing capacity: | 460 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2830 mm |
| Number of axles: | 2 |