GAZelle
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 11.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 27 717 km | ||||||
| Trim level | NN E6 NN | ||||||
| Body type | Van, 2 doors, 3 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 100 kW | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | X96A21R32M2847426 | ||||||
| Reg. nr. | 517NSP | ||||||
| Vehicle inspection | 30.11.2026 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- ABS brakes
Comfort
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Front armrest
Interior
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front
- Stereo: original
- Speakers
Lights
- Headlight leveling system
Other
- Cargo securing hooks
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| CO₂ emission: | 348 g/km |
| Maximum speed: | 130 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Van |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 2 tk |
| Length: | 6450 mm |
| Width: | 2160 mm |
| Height: | 3070 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2750 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 750 kg |
| Weight of road train: | 6000 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3745 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 555 €
Registration fee: 3356 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.