Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1948 cm³ |
| Power: | 120 kW |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4516 mm |
| Width: | 1716 mm |
| Height: | 1460 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1395 kg |
| Technical max. mass: | 1800 kg |
| Load bearing capacity: | 405 kg |
| Weight of road train: | 3200 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 665 kg |
| Wheelbase: | 2562 mm |
| Number of axles: | 2 |