BMW X5
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 05.2021 · Luxembourg | ||||||
| Mileage | 161 800 km Service Book |
||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 3.0, 210 kW B58B30C | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | WBATA610609G07088 | ||||||
| Reg. nr. | 035LBW | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2027 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2998 cm³ |
| Power: | 210 kW |
| Electric driving range: | 80 km |
| CO₂ emission: | 27 g/km |
| Maximum speed: | 235 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4922 mm |
| Width: | 2004 mm |
| Height: | 1745 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2541 kg |
| Technical max. mass: | 3150 kg |
| Load bearing capacity: | 609 kg |
| Max braked trailer weight: | 2700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2975 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
BMW X5 XDRIVE 45E
Väga heas korras ja äsja BMW esinduses hooldatud sõiduk.Toodud luksemburgist ja seetõttu puudub ka igasugune korrosioon, põhja alt väga ilus ja puhas.
Pistikhübriid võimaldab akuga sõita elektriliselt ca 80km.
Kütusekulu ka bensiiniga sõites väga ökonoomne.
Kärukonks elektriliselt klapitav.
Uued lamellrehvid.
Motor vehicle tax
Annual tax: 430 €
Registration fee: 1343 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.