Hyundai i10
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 07.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 41 797 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 4/5 ust, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.0, 74 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | NLHDP51BAMZ062481 | ||||||
| Reg. nr. | 456KNM | ||||||
| Vehicle inspection | 31.07.2025 | ||||||
Equipment
Käigukastid
- Manuaalkäigukast
Turva- ja ohutusvarustus
- Roolivõimendi
- ABS pidurid
- ESP stabiilsuskontroll
- ESC stabiilsuskontroll
- EDS/ADR veojõukontroll
- Lisapidurituli
- Täismõõdus juhi ja kaassõitja turvapadjad
- Turvapadjad pea kohal
- 3-punkti turvavööd tagaistmetel
- Kesklukustus puldiga
- Külgturvapadi
- isofix mounts
Mugavusvarustus
- Püsikiiruse hoidja
- Rest Assist (väsimuse tuvastamine)
- Lähiümbruse jälgimissüsteem "Front Assist"
- Reahoidmisabiline „Lane Assist“
- Tahavaatekaamera „Rear View“
- Kaugtulede juhtseade "Light Assist"
- Nahkrool
- Multifunktsionaalne rool
- Reguleeritav roolisammas
- Topsihoidjad
- Elektrilised akende tõstukid ees
- Toonitud klaasid
- Jalamatid tektiilist
- Elektrilised välispeeglid
- Soojendusega rool
- Must lagi
- Kliimaseade "Climatronic"
Rehvid ja veljed
- Valuveljed
- Lamellrehvid
Tuled
- Udutuled ees
- Udutuled taga
- Eraldi päevatuled
Audio, video, kommunikatsioon
- Raadio
- Puutetundlik ekraan
- USB liides
- Bluetooth liides
- Multifunktsionaalnäidik
- Programos ryšys
- Juhi infosüsteem
- Wireless phone charger
Istmed
- Tekstiilpolster
- Istmesoojendused ees
- Tagaistme seljatugi allaklapitav
Muu varustus
- Pagasikate
- Hooldusraamat
- Metallikvärv
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 998 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| CO₂ emission: | 123 g/km |
Body and seats
| Color: | Red |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 3675 mm |
| Width: | 1680 mm |
| Height: | 1483 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1114 kg |
| Technical max. mass: | 1470 kg |
| Load bearing capacity: | 356 kg |
| Wheelbase: | 2425 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 68 €
Registration fee: 511 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.