Mazda MX-30 e-Skyactive
| Condition | Used |
| Initial reg. | 09.2022 · Sweden |
| Body type | Hatchback, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 107 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 107 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1750 kg |
| Technical max. mass: | 2119 kg |
| Load bearing capacity: | 369 kg |