Toyota Land Cruiser
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2016 · Estonia | ||||||
| Mileage | 285 900 km | ||||||
| Body type | SUV, 4/5 ust, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.8, 130 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | JTEBR3FJ10K029636 | ||||||
| Reg. nr. | 693BSK | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2028 | ||||||
Equipment
Käigukastid
- Automaatkäigukast
Turva- ja ohutusvarustus
- Roolivõimendi
- ABS pidurid
- EDS/ADR veojõukontroll
- Täismõõdus juhi ja kaassõitja turvapadjad
- 3-punkti turvavööd tagaistmetel
- ISOFIX lasteistme kinnitus
- Võtmeta avamis- ja käivitussüsteem
- Signalisatsioon
- Immobilizer
- start blocker
Mugavusvarustus
- Püsikiiruse hoidja eessõitjaga distantsi jälgiv
- Tahavaatekaamera „Rear View“
- Parkimisandurid ees ja taga
- Nahkrool
- Reguleeritav roolisammas
- Topsihoidjad
- Elektrilised akende tõstukid ees ja taga
- Tagaklaasi soojendus
- Soojendusega rool
- Kliimaseade "Climatronic"
Rehvid ja veljed
- Valuveljed
- Suverehvid
Tuled
- Halogeenesituled
- Udutuled taga
Audio, video, kommunikatsioon
- Raadio
- Puutetundlik ekraan
- CD/MP3-taasesitus
- Navigatsiooniseade
- Bluetooth liides
- Mobiiltelefoni liides
Istmed
- Nahkpolster
- Comfort istmed
- Istmesoojendused ees
- Elektriliselt reguleeritavad istmed
- Tagaistme seljatugi allaklapitav
- Käetugi ees
- Käetugi taga
Muu varustus
- Veokonks
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.8 l |
| Cubic capacity: | 2755 cm³ |
| Power: | 130 kW |
| CO₂ emission: | 197 g/km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4780 mm |
| Width: | 1885 mm |
| Height: | 1835 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2380 kg |
| Technical max. mass: | 2990 kg |
| Load bearing capacity: | 610 kg |
| Weight of road train: | 5990 kg |
| Max braked trailer weight: | 3000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2790 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 536 €
Registration fee: 1792 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Land Cruiser
2017, 301 500 km
24 900 €
293 €/month
Toyota Land Cruiser
2017, 104 850 km
34 490 €
396 €/month
Toyota Land Cruiser
2016, 118 000 km
34 999 €
401 €/month
Toyota Land Cruiser
2017, 104 000 km
35 490 €
407 €/month
Toyota Land Cruiser
2020
37 900 €
449 €/month
Toyota Land Cruiser
2018, 177 200 km
39 000 €
459 €/month