Citroën Jumper L1H2 BlueHDi 130
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 08.2019 · Estonia | ||||||
| Mileage | 49 590 km Service Book |
||||||
| Body type | 4 doors, 4 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 96 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VF7YB2MFA12L95989 | ||||||
| Vehicle inspection | 31.01.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
Comfort
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Steering wheel: multifunctional
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Reading lights
- Central locking: with remote
Interior
- Floor mats
- Cup holders
- Textile upholstery
Multimedia
- Display
- Stereo: original, usb port
- Speakers
Lights
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Wheel covers
- Summer tires
Other
- Trailer hitch
- Side steps
- Päikesepaneel, ventilatsioon, autonoomne salongisoojendus(puldist juhitav),tagumistel ustel olevad aknad on avatavad ja varustatud sääsevõrkude ja ruloodega.
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 163 g/km |
Body and seats
| Color: | White |
| Seats: | 4 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4963 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 2522 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Campervan |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2442 kg |
| Technical max. mass: | 3300 kg |
| Load bearing capacity: | 858 kg |
| Weight of road train: | 5800 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3000 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Küsi lisainfot ja varustust.Motor vehicle tax
Annual tax: 70 €
Registration fee: 571 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.