BMW R 18 B
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 05.2023 · Estonia | ||||||
| Mileage | 3 315 km | ||||||
| Body type | Cruiser | chopper, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.8, 67 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| Warranty | 03.05.2028 | ||||||
| VIN | WB10L3102N6F78662 | ||||||
| Reg. nr. | EN06 | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Alarm system
Comfort
- Cruise control: adaptive
- Seat heaters
- Central locking
Multimedia
- Stereo
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1802 cm³ |
| Power: | 67 kW |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 134 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Cruiser | chopper |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2560 mm |
| Width: | 970 mm |
| Height: | 1400 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 480 kg |
| Technical max. mass: | 630 kg |
| Load bearing capacity: | 150 kg |
| Wheelbase: | 1695 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Kehtiv tehasegarantii kuni 05/2028
Kehtiv tehasegarantii kuni 05/2028, mai 2026 tehtud hooldus Inchcapes.Lisavarustus:
- adaptiivsed esituled
- Adaptiivne püsikiirushoidja
- Chrome disain
- First Edition
- Istmesoojendus
- Keskluku süsteem
- kokku klapitav jalatugi
- Lukustatav kütusepaagi kork
- Mäestardi assistent
- Marshall Gold Series Stage 1
- Päevasõidutuled
- Pro esituled
- Raadio Tarkvara ECE
- Rehvirõhu kontroll
- Signalisatsioon
- Tagurpidi käik
- Mootori kaitseraud
- Kaasreisija seljatugi
Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.