Hyundai Kona Comfort
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 12.2024 · Estonia | ||||||
| Mileage | 56 293 km Service Book |
||||||
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 53.3 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 08.12.2029 | ||||||
| VIN | TMAH881A3RJ010986 | ||||||
| Reg. nr. | 731KTX | ||||||
| Vehicle inspection | 31.12.2028 | ||||||
Inspected vehicle
Põhjalik tehniline kontroll teostatud. Tulemusi vaata siit >>
- Garantii 6 kuud
- Kindel hooldusajalugu
- Odomeetri näit vastab tegelikule läbisõidule
- Autoabi 24/7
- Kaskokindlustus erihinnaga
Equipment
Safety and Security
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Parking heater (pre-heater): cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: 2
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: 4
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: 2 tk
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Cup holders: front, rear
- Textile upholstery
Multimedia
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Cargo cover
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 53.3 kW |
| Battery capacity: | 65.4 kWh |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4355 mm |
| Width: | 1825 mm |
| Height: | 1575 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1798 kg |
| Technical max. mass: | 2220 kg |
| Load bearing capacity: | 422 kg |
| Weight of road train: | 2970 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 300 kg |
| Wheelbase: | 2660 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Kehtiv tehasegarantii !
- Eesti ajalugu- Hooldatud korrapäraselt vaid margiesinduses
- Viimane hooldus 08.2025 läbisõidul 30 036 kilomeetrit
- 64 kWh aku
- Comfort varustus
- LED (päevatuled, tagatuled, lähituled, kaugtuled, pidurituled)
- Soojendusega rool
- Kaugtulede ümberlülitamise assistent
- Navigatsiooniseade
- Apple CarPlay, Android Auto
- Istmesoojendused (2)
- Parkimiskaamera
- Telefoni juhtmevaba laadimine
- UUED SUVEREHVID ALL
Kindel valik! Garantii
Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Hyundai Kona
2023, 35 173 km
36 900 €
413 €/month
Hyundai Kona
2024, 26 000 km
37 750 €
397 €/month
Hyundai Kona
2024, 19 000 km
38 750 €
408 €/month
Mercedes-Benz EQB 250
2023, 32 000 km
33 800 €
377 €/month
Volvo XC40
2023, 29 000 km
34 890 €
391 €/month
Peugeot 3008
2024, 31 660 km
34 900 €
343 €/month