Iveco EUROCARGO ML 75E15
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 09.2004 · Germany | ||||||
| Mileage | 312 000 km | ||||||
| Body type | Veok, Furgoon, 2 doors, 3 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 3.9, 110 kW F4AE0481C | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | ZCFA75B0202441758 | ||||||
| Reg. nr. | 231BML | ||||||
| Vehicle inspection | 31.01.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Underrun protection bar
Comfort
- Adjustable suspension
- Parking camera: rear
Multimedia
- Stereo
Other
- Tagaluuktõstuk 1500kg
- Äsja hooldatud, paigaldatud uued akud
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 3.9 l |
| Cubic capacity: | 3922 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| Maximum speed: | 90 km/h |
Body and seats
| Color: | Yellow |
| Body type: | Veok |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 2 tk |
| Length: | 6500 mm |
| Width: | 2280 mm |
| Height: | 3270 mm |
| Vehicle category: | N2 |
| Vehicle type: | Truck |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 4690 kg |
| Technical max. mass: | 7490 kg |
| Load bearing capacity: | 2800 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3340 mm |
| Number of axles: | 2 |
| Wheel formula: | 4x2 |
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.