Toyota Proace Verso Shuttle Long
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 88 000 km Service Book |
||||||
| Body type | Minivan, 4 doors, 9 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 106 kW AH01 | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 06.2031 | ||||||
| VIN | YARVEEHTMGZ206564 | ||||||
| Reg. nr. | 803WLG | ||||||
| Vehicle inspection | 30.06.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Brakeforce Distribution
Comfort
- 12V power outlet
- USB
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking camera: 360
- Parking sensors: front, rear
- Adjustable steering column: height, depth
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Interior
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Headliner: light, textile
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Car phone
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Bluetooth
- Electric antenna
Lights
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
Tires and Rims
- Summer tires
- Includes winter tires: studless winter tires
Other
- Eesti auto
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 106 kW |
| City fuel cons.: | 5.8 l/100 km |
| Highway: | 5 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 188 g/km |
| Maximum speed: | 185 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Minivan |
| Seats: | 9 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5309 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1899 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2072 kg |
| Technical max. mass: | 2850 kg |
| Load bearing capacity: | 778 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Relax garantii
- Sõiduk on uuena Eestist ostetud- Puhas ja heas tehnilises korras
- Kõik hooldused on teostatud ametlikus Toyota margiesinduses
- Toyota Relax garantii (hooldades ametlikus esinduses, pakub Toyota 10 aastat Relax garantiid)
- 9-kohaline, kliimaautomaatik, taga eraldi kliimaseade, kahepoolsed liuguksed, püsikiirusehoidja, 360-parkimiskaamera, kurvituled, puutetundlik ekraan, Apple CarPlay/Android Auto
Hooldused:
'24 668 km - 14.10.2022
'45 734 km - 31.07.2023
'73 320 km - 21.01.2025
- Mootorsõiduki registreerimismaks 511€ lisandub hinnale, aastamaks 50€ on tasutud ja sisaldub hinnas.
Palume huvi korral ette helistada, asume Akadeemia tee 33, Tallinn
EST, ENG +372 5276666
Если вы заинтересованы, пожалуйста, позвоните заранее, мы находимся по адресу Akadeemia tee 33, Tallinn
RUS +372 53574654
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 511 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.