Škoda Kodiaq SportLine 7-DSG
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 09.2024 · Estonia | ||||||
| Mileage | 28 893 km Service Book |
||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 1.5, 110 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 11.09.2029/100000km | ||||||
| VIN | TMBJB7PS1ST006051 | ||||||
| Vehicle inspection | 30.09.2028 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Auxiliary cabin heater
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Interior
- Decorative interior mouldings
- Floor mats
- Trunk mat
- Cup holders
- Headliner: dark
- Half leather upholstery
- Lighting package
Multimedia
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, memory card slot
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Tires and Rims
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Trailer stability assist
- Front and rear mud flaps
- Soojendusega esiklaas
- Sinine metallik, Race Blue
- Kaugjuhtimisega seisuküte
- 20" valuveljed Rila Aero, antratsiithallid/poleeritud, rehvid 235/45 R20
- Elektrilise lukustussüsteemiga haagisekonks
- Convenience Plus: el. seadistatavad esiistmed, mälufunktsiooniga, "Virtual Pedal", audiosüsteem Canton: 13 kõlarit + aktiivbassikõlar, ruumisäästev varuratas, pagasiruumi topeltpõhi
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 141 g/km |
| Maximum speed: | 207 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4758 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Height: | 1669 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1766 kg |
| Technical max. mass: | 2297 kg |
| Load bearing capacity: | 531 kg |
| Weight of road train: | 4097 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2789 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Matrix LED, Kessy, ACC, Konks
NB! Auto ei asu igapäevaselt müügiplatsil, vaatamiseks palume ette helistada!Auto on igapäeva kasutuses, läbisõit muutuv! Numbrimärk kaasa ei tule
Viimane teostatud korraline hooldus 20.05.2026
Sõiduki avariilisus on kontrollitud, küsi lisa müüjalt või vaata LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Motor vehicle tax
Annual tax: 241 €
Registration fee: 1385 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.