Peugeot J5
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.1991 · Germany | ||||||
| Mileage | 163 000 km | ||||||
| Body type | Van, 3 doors, 2 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.5, 54 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VF3290B5200214216 | ||||||
| Reg. nr. | 425BNP | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2026 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2500 cm³ |
| Power: | 54 kW |
| Average: | 8 l/100 km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Van |
| Seats: | 2 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 5495 mm |
| Width: | 1965 mm |
| Height: | 2390 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2200 kg |
| Technical max. mass: | 2800 kg |
| Load bearing capacity: | 600 kg |
| Wheelbase: | 3650 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Peugeot J5
Pakkuda suurekülje luugiga masin. Mootor hea ja terava minekuga, käivitus ka suurte külmadega probleemideta,käiguosa ka väga hea.
Kere heas seisus. Esiklaasis mõra.
Pidurid värskelt üle käidud, uus võimsam generaator peal, uued veovõlli otsas. Mootori hooldus tehtud. Kütuse kulu mõistlik ~8L.
Paigaldatud 2 suurt akut ja inverter, toidab külmikud ilusti ära. Kui akud täis siis ilma käivitamata külmikud töötavad 5+ tundi .
Kleebised eemaldan kindla ostja puhul.
Masina kõrval hind ka räägitav kindlal inimesel!
Info:56273336
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 577 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.