Škoda Kamiq FL Selection 7-DSG
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2024 · Estonia | ||||||
| Mileage | 45 906 km Service Book |
||||||
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.0, 85 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 15.10.2029/100000km | ||||||
| VIN | TMBGR9NW6R3112710 | ||||||
| Vehicle inspection | 31.10.2028 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front
- Apple CarPlay
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, memory card slot
- Speakers
Lights
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
Tires and Rims
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Other
- Front and rear mud flaps
- Pakett Convenience: KESSY, sõidurežiimi valikuvõimalus (Driving Mode Selection), parkimisandurid ees, tagurduskaamera
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| CO₂ emission: | 129 g/km |
| Maximum speed: | 195 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4241 mm |
| Width: | 1793 mm |
| Height: | 1547 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1307 kg |
| Technical max. mass: | 1746 kg |
| Load bearing capacity: | 439 kg |
| Weight of road train: | 2946 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 620 kg |
| Wheelbase: | 2639 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
LED, Kessy, Garantii
NR.40Sõiduki avariilisus on kontrollitud, küsi lisa müüjalt või vaata LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Motor vehicle tax
Annual tax: 86 €
Registration fee: 763 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Kamiq
2023, 27 020 km
19 990 €
216 €/month
Škoda Kamiq
2024, 28 448 km
20 400 €
220 €/month
Toyota Yaris Cross
2022, 30 513 km
18 490 €
199 €/month
Peugeot 2008
2023, 51 000 km
18 500 €
213 €/month
Škoda Scala
2024, 43 483 km
18 500 €
200 €/month
Škoda Scala
2024, 44 100 km
18 500 €
200 €/month