Suzuki SX4 GLX Täisversioon 360°kaamera,panuraam katus,kummimatid salongis ja pakiruumis.
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 09.2023 · Estonia | ||||||
| Mileage | Service Book |
||||||
| Body type | Urban SUV, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 1.4, 95 kW K14D | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| Warranty | 100000 | ||||||
| VIN | TSMJYBD2S00A62873 | ||||||
| Reg. nr. | 979VJJ | ||||||
| Vehicle inspection | 30.09.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags: knee airbags, passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Front Cross Traffic Alert
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Emergency Call System (eCall)
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Panoramic roof: openable, with power-operated roller blind
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: glass, electric
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control, air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: front, rear, 360
- Parking sensors: front, rear, 360
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Differential: automatic, front lock, rear lock, electronic
- Rear window defroster
- Sport package
- Winter package
Interior
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber, textile
- Cup holders: front, side-mounted, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Dashboard: leather-wrapped
- Center console: leather-wrapped
- Headliner: light
- Nahkpolster: black
- Velour upholstery
Multimedia
- Display: front, touchscreen
- Android Auto: wireless
- Navigation system: with map
- WIFI
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Car phone
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Lights
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system: automatic
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
Other
- Engine underguard
- Cargo cover: automatic
- Trip computer
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1373 cm³ |
| Power: | 95 kW |
| CO₂ emission: | 133 g/km |
| Maximum speed: | 195 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4300 mm |
| Width: | 1785 mm |
| Height: | 1580 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1380 kg |
| Technical max. mass: | 1755 kg |
| Load bearing capacity: | 375 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2600 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 98 €
Registration fee: 709 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.