Ford Econoline Explorer
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 1997 · United States | ||||||
| Mileage | 149 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 4 doors, 7 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 5.4, 170 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | 1FDEE14L0VHB31144 | ||||||
| Reg. nr. | 62ZHA | ||||||
| Vehicle inspection | 31.12.2024 | ||||||
Seller: Henry
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 5.4 l |
| Cubic capacity: | 5403 cm³ |
| Power: | 170 kW |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Minivan |
| Seats: | 7 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5300 mm |
| Width: | 2070 mm |
| Height: | 2300 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2360 kg |
| Technical max. mass: | 3175 kg |
| Load bearing capacity: | 815 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
ruumikas, mugav ja vanakool
Müüa Ford Econoline buss, mille jaoks endal enam aega ei ole. Tegemist on muidu korraliku ja asjaliku masinaga, kuid seismisest on tekkinud mõned vead.Teadaolevad puudused:
- pidurid häälitsevad, kuid toimivad
- - konditsioneer vajab täitmist.
Lisad ja plussid:
- lisatuled
- - korralik helitehnika
- - diisli pealt töötav salongisoojendusahi
- - uueväärsed rehvid
- - kaasa tuleb hulgaliselt uusi varuosi.
-distants käivitus
Kaasa antavad varuosad:
- amordiring
- - rooliotsad
- - kollektori tihendid
- - katusele matkaauto ventilaator
- - uued LED-esituled
- - küünlad
- - muud vajalikku.
Hea projekt või töökindel buss inimesele, kes viitsib natuke hoolt anda. Kaasa tulevad varuosad annavad uuele omanikule hea võimaluse buss kiiresti veel see suvi teippima minna
Rohkem infot saab ühendust võttes.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 746 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.