Mazda CX-5 Vision AWD SKYACTIV-G
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 02.2025 · Estonia | ||||||
| Mileage | 27 960 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 2.0, 121 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | JMZKFGWEA90415078 | ||||||
| Reg. nr. | 626LRW | ||||||
| Vehicle inspection | 28.02.2029 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, mp3 mängija
- Bluetooth
- Electric antenna
Lights
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Registreerimistasu makstud
- Tehasegarantii
- Kolmeastmelise soojendusega esiistmed
- 40 : 20 : 40 suhtes kokkuklapitavad tagaistmed, kokkuklapitavad tagaistmed koos reguleeritava seljatoega
- Roolisoojendus
- Tagumised ja eesmised parkimisandurid
- Nupust käivitus
- Tahavaatekaamera
- Rehvirõhuandurid(TPMS)
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 121 kW |
| CO₂ emission: | 166 g/km |
| Maximum speed: | 188 km/h |
Body and seats
| Color: | Red |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4575 mm |
| Width: | 1845 mm |
| Height: | 1680 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1698 kg |
| Technical max. mass: | 2143 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Weight of road train: | 4143 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2700 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
SÕIDUKIL ON KEHTIV TEHASEGARANTII KUNI 02.2031Meie autodega saab tutvuda aadressil Läike tee 38, Peetri.
Sisenemine läbi Inchcape Land Roveri peaukse ning seejärel palume liikuda trepist teisele korrusele.
Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis.
Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Ostame tagasi Teie praeguse sõiduki! Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 262 €
Registration fee: 1612 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Suzuki Vitara
2025, 23 000 km
28 900 €
341 €/month
Suzuki Vitara
2024, 14 880 km
28 900 €
309 €/month
Suzuki Vitara
2025, 20 000 km
29 000 €
342 €/month
Suzuki Vitara
2024, 15 000 km
29 600 €
338 €/month
Suzuki S-Cross
2024, 28 000 km
29 900 €
342 €/month
Kia Sportage
2024, 40 800 km
32 900 €
354 €/month