Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2967 cm³ |
| Power: | 210 kW |
| Maximum speed: | 241 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Urban SUV |
| Length: | 4998 mm |
| Width: | 1996 mm |
| Height: | 1692 mm |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2900 kg |