Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2967 cm³ |
| Power: | 210 kW |
| Maximum speed: | 241 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Urban SUV |
| Length: | 4998 mm |
| Width: | 1996 mm |
| Height: | 1692 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2900 kg |
Similar offers
Audi Q8
2024, 22 100 km
74 900 €
802 €/month
Mercedes-Benz V 300
2024, 56 700 km
82 000 €
878 €/month
BMW X5
2025, 34 780 km
86 569 €
965 €/month
Toyota Land Cruiser
2025, 31 000 km
86 990 €
970 €/month
Mercedes-Benz V 300
2025, 35 000 km
94 900 €
1058 €/month
Audi SQ8
2024, 18 500 km
104 899 €
1123 €/month