Toyota bZ4X Active Tech
| Condition | New |
| Body type | Urban SUV, SUV, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 165 kW |
| Color | White - Platinum Pearl White |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 165 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.4 s |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Urban SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Length: | 4690 mm |
| Width: | 1860 mm |
| Height: | 1650 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |