Kia K4 EX
| Condition | New |
| Body type | Sedan, PC, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.6 |
| CO₂ | 144 g/km |
| Color | Black - Aurora Black Pearl (ABP) |
| Transmission | Automatic |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 144 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4695 mm |
| Width: | 1850 mm |
| Height: | 1435 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1450 kg |
| Wheelbase: | 2720 mm |