Hyundai IONIQ 6
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Model year | 2026 | ||||||
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 168 kW | ||||||
| Color | White | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | KMHM341A2TA120397 | ||||||
Equipment
- NEW CAR FOR QUICK DELIVERY! UNREGISTERED CAR IN STOCK.
- Metallic, pearl, or special color
- Acoustic windshield, tinted and UV-protected windshield and front side windows
- Intelligent projection-type Matrix LED headlights
- Battery preheating can be activated manually or via app
- Battery preheating system when navigating to a fast charging station
- Automatically extending door handles
- i PEDAL one-pedal driving
- Adjustment of regenerative braking intensity with steering wheel controls
- Wireless Apple Carplay® and Android Auto® readiness
- Heat pump
- Heated rear seat outer positions, 3 levels
- Heated front seats
- Adaptive navigation-based smart cruise control (Smart Cruise Control 2)
- Reversing camera with dynamic parking guidelines
- Front and rear parking sensors
- Smart Key smart key and start button
- Electric Tailgate
- Efficient 15 W wireless smartphone Qi charging
- V2L 220 V Schuko socket inside the center console
- V2L 220 V external power outlet with Schuko adapter from the charging socket
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 168 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.4 s |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4925 mm |
| Width: | 1880 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2000 kg |
| Technical max. mass: | 2420 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysCoop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.