Hyundai Kona
|
|||||||
| Condition | New | ||||||
| Model year | 2026 | ||||||
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 160 kW | ||||||
| Color | Gray | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | TMAH881A2VJ096236 | ||||||
Equipment
- NEW CAR FOR QUICK DELIVERY! UNREGISTERED CAR IN STOCK.
- Metallic, pearl, or special color
- Electric tailgate and tinted rear windows
- Acoustic windshield
- Battery preheating can be activated manually or via app
- Battery preheating system when navigating to a fast charging station
- Apple Carplay and Android Auto compatibility
- Reflector-type LED high and low beams. LED daytime running lights, side parts illuminated
- Adjustment of regenerative braking intensity with steering wheel controls
- i-PEDAL - one-pedal driving
- Charging port cover heating function
- Heated steering wheel
- Heat pump
- Adaptive cruise control (SCC)
- Reversing camera (RVM Rear View Monitor) with parking guidance lines
- Parking sensors front and rear
- Smart Key, keyless entry and start button
- Powerful 15W wireless smartphone Qi charging
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 160 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.8 s |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4355 mm |
| Width: | 1825 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1773 kg |
| Technical max. mass: | 2220 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 300 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysCoop Pank Car Leasing
Full-service leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.