Hyundai i30 Comfort
| Condition | Used |
| Initial reg. | 01.2022 · Estonia |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.0, 88 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 14.01.2027 |
| Vehicle inspection | 31.01.2026 |
The listing has been archived
Inspected vehicle
Põhjalik tehniline kontroll teostatud. Tulemusi vaata siit >>
- Garantii 6 kuud
- Kindel hooldusajalugu
- Odomeetri näit vastab tegelikule läbisõidule
- Autoabi 24/7
- Kaskokindlustus erihinnaga
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 998 cm³ |
| Power: | 88 kW |
| City fuel cons.: | 5.9 l/100 km |
| Highway: | 4.7 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4340 mm |
| Width: | 1795 mm |
| Height: | 1455 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1372 kg |
| Technical max. mass: | 1840 kg |
| Load bearing capacity: | 468 kg |
| Weight of road train: | 2540 kg |
| Max braked trailer weight: | 700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 300 kg |
| Wheelbase: | 2650 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Renault Captur
2021, 64 000 km
14 900 €
171 €/month
Renault Captur
2022, 57 000 km
15 900 €
183 €/month
Hyundai IONIQ
2020, 64 786 km
15 990 €
184 €/month
Renault Captur
2021, 74 000 km
16 000 €
184 €/month
Renault Captur
2021, 38 000 km
16 600 €
191 €/month
Renault Arkana
2022, 47 300 km
16 600 €
179 €/month