Peugeot 308 Allure
| Condition | Used |
| Initial reg. | 08.2019 · Belgium |
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.5, 96 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1500 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 105 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1395 kg |
Similar offers
Citroën Grand C4 Spacetourer
2018, 151 805 km
10 199 €
114 €/month
Kia cee'd / Ceed
2017, 153 569 km
10 500 €
124 €/month
Citroën C4 Cactus
72 000 km
10 699 €
123 €/month
Renault Scenic
2017, 157 398 km
10 900 €
122 €/month
Peugeot 2008
2019, 153 217 km
11 199 €
125 €/month
Opel Insignia
2017, 174 000 km
11 300 €
133 €/month