Opel Mokka GS Line
| Condition | Used |
| Initial reg. | 04.2022 · Estonia |
| Body type | Hatchback, Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.2, 96 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.04.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1199 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 134 g/km |
| Maximum speed: | 200 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4150 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Height: | 1515 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1311 kg |
| Technical max. mass: | 1740 kg |
| Load bearing capacity: | 429 kg |
| Weight of road train: | 2940 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 640 kg |
| Wheelbase: | 2557 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Opel Mokka
2022, 58 765 km
17 890 €
205 €/month
Opel Mokka
2023, 25 085 km
18 900 €
203 €/month
Citroën C3 Aircross
2023, 38 000 km
17 700 €
203 €/month
Peugeot 2008
2021, 39 000 km
17 800 €
204 €/month
Peugeot 308
2022, 37 000 km
17 900 €
205 €/month
Hyundai i20
2023, 33 000 km
17 900 €
205 €/month