Nissan Ariya
| Condition | Used |
| Initial reg. | 11.2024 · Estonia |
| Trim level | Evolve e-4ORCE 87kwh |
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 90 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Warranty | 11.2029a./100 000km |
| Vehicle inspection | 30.11.2028 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 90 kW |
| Maximum speed: | 200 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4595 mm |
| Width: | 1850 mm |
| Height: | 1650 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2307 kg |
| Technical max. mass: | 2665 kg |
| Load bearing capacity: | 358 kg |
| Weight of road train: | 4165 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2775 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Nissan Ariya
2024, 52 900 km
43 900 €
491 €/month
Nissan Ariya
2024, 13 500 km
49 900 €
558 €/month
Nissan Ariya
2025, 22 609 km
52 900 €
591 €/month
MINI Countryman
2024, 12 000 km
42 900 €
479 €/month
Audi Q4 e-tron
2024, 12 500 km
44 700 €
500 €/month
Volvo XC40
2023, 24 000 km
45 990 €
514 €/month