Cupra Born CUPRA 150 KW 58/62 KWH
| Condition | Used |
| Initial reg. | 12.2024 · Estonia |
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 70 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear-wheel drive |
| Warranty | jah |
| Vehicle inspection | 31.12.2028 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 70 kW |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4322 mm |
| Width: | 1809 mm |
| Height: | 1540 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1841 kg |
| Technical max. mass: | 2270 kg |
| Load bearing capacity: | 429 kg |
| Wheelbase: | 2771 mm |
| Number of axles: | 2 |