Suzuki Swace
| Condition | Used |
| Initial reg. | 07.2021 |
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.8, 90 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.07.2025 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| CO₂ emission: | 103 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 11.1 s |
Body and seats
| Color: | Silver |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4655 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Similar offers
Suzuki Swace
2021, 106 000 km
17 580 €
201 €/month
Suzuki Swace
2021, 55 153 km
17 900 €
205 €/month
Volkswagen Golf
2021, 68 000 km
17 900 €
205 €/month
Renault Arkana
2022, 47 300 km
17 900 €
192 €/month
Renault Arkana
2021, 73 026 km
17 900 €
205 €/month
Renault Captur
2022, 64 750 km
17 990 €
193 €/month