Hyundai IONIQ 5
| Condition | Used |
| Initial reg. | 04.2024 |
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Vehicle inspection | 24.04.2028 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Acceleration 0-100 km/h: | 5.1 s |
| Maximum speed: | 185 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4635 mm |
| Width: | 1890 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2120 kg |
| Technical max. mass: | 2560 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Similar offers
Hyundai IONIQ 5
2024, 37 000 km
48 480 €
573 €/month
Hyundai IONIQ 5
2024, 34 000 km
49 880 €
589 €/month
Hyundai IONIQ 5
2025, 6 000 km
49 900 €
557 €/month
Hyundai IONIQ 5
2025, 15 km
56 900 €
635 €/month
Tesla Model 3
2022, 53 000 km
34 900 €
385 €/month
Volvo C40
2022, 42 000 km
34 990 €
391 €/month