Suzuki Vitara
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2023 |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.5, 85 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.06.2027 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1462 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 132 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 13.5 s |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4190 mm |
| Width: | 1785 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1390 kg |
| Technical max. mass: | 1780 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 400 kg |
Similar offers
Suzuki Vitara
2022, 131 500 km
19 749 €
212 €/month
Suzuki Vitara
2024, 83 000 km
24 480 €
280 €/month
Suzuki Vitara
2024, 59 000 km
25 880 €
296 €/month
Suzuki Vitara
2024, 55 000 km
25 880 €
296 €/month
Suzuki Vitara
2025, 26 540 km
28 880 €
341 €/month
Suzuki Vitara
2025, 23 000 km
28 880 €
341 €/month