Scania R450 6X2 EURO6
| Condition | Used |
| Initial reg. | 05.2022 |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 331 kW |
| Transmission | Automatic |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Power: | 331 kW |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Vehicle type: | Truck |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 9298 kg |
| Technical max. mass: | 29000 kg |
| Wheelbase: | 2950 mm |
| Number of axles: | 3 |
| Wheel formula: | 6x2 |