Dacia Logan
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 03.2020 · Estonia | ||||||
| Mileage | 33 576 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 0.9, 66 kW H4B G4 | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | UU1K5220664159091 | ||||||
| Reg. nr. | 669PSJ | ||||||
| Vehicle inspection | 31.03.2028 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Seat belt warning system: front
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Brakes
- Alarm system
Comfort
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Parking sensors: rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: leather-wrapped
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable
- Power windows: front
- Sun visor mirrors
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob
- Handbrake lever
- Center console
- Headliner: light, textile
Multimedia
- Display: front
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Speakers
- Bluetooth
Lights
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
Tires and Rims
- Wheel covers: original
- Spare wheel
- Summer tires
- Includes winter tires: studded tires
Other
- Trailer hitch
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 0.9 l |
| Cubic capacity: | 898 cm³ |
| Power: | 66 kW |
| City fuel cons.: | 6.7 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 146 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4528 mm |
| Width: | 1762 mm |
| Height: | 1550 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1225 kg |
| Technical max. mass: | 1608 kg |
| Load bearing capacity: | 383 kg |
| Max braked trailer weight: | 1110 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 595 kg |
| Wheelbase: | 2634 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Dacia Logan MCV Stepway
Müüa Dacia Logan MCVMüüa heas korras ja hästi hoitud Dacia Logan MCV. Auto on tehniliselt korras ning igapäevases kasutuses. Kerel leidub vanusele vastavalt üksikuid iluvigu ja kriime, mis sõitu ei mõjuta.
Autol on olnud üks omanik – registris olev teine omanikuvahetus toimus pere siseselt.
Talverehvid tulevad auto ostuga kaasa.
Huvi korral kirjuta või helista ja küsi lisa.
Motor vehicle tax
Annual tax: 130 €
Registration fee: 518 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Seller: Maria-ElizabethPhone: +37258387*** Show
E-mail: mariaelizabeth.antson@gmail.com
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.