Ford Transit
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2003 · France | ||||||
| Body type | Van, 4 doors, 3 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 74 kW ABFA | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | WF0VXXGBFV2R82682 | ||||||
| Reg. nr. | 793BDS | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2026 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
Comfort
- 12V power outlet
- Exterior mirrors: electric
- Front armrest
- Power windows
- Central locking
Interior
- Cup holders
- Textile upholstery
Multimedia
- Stereo: original
Other
- Kubu, valamu pumbaga, sügavkülm, külmik, külm marmiit, püstine kapp, laes kaks LED valgustit, väljas menüü jaoks valgustus, suur markiis. Just vahetatud generaator.
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 74 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Van |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5428 mm |
| Width: | 1974 mm |
| Height: | 2570 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kaubaruumi kõrgus: | 192 mm |
| Kerb mass: | 1650 kg |
| Technical max. mass: | 2710 kg |
| Load bearing capacity: | 1060 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3300 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa Foodtruck
Kubu, valamu pumbaga, sügavkülm, külmik, külm marmiit, püstine kapp, laes kaks LED valgustit, väljas menüü jaoks valgustus, suur markiis. Just vahetatud generaator.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 405 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO Car Loan
Is your dream car just out of reach financially? Mogo is here to help! Forget long waiting times and strict bank requirements – with us, you can get a decision on your loan application and receive the money on the same day. The loan amount is transferred to you immediately, and you have 30 days to find the vehicle that suits you best. The process is simple, fast, and hassle-free. Submitting an application takes only a few minutes and does not obligate you to anything!