Suzuki SV 1000S
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 2003 · United States | ||||||
| Mileage | 53 000 km | ||||||
| Body type | Classical motorcycle, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.0, 91 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | JS1VT54A132102259 | ||||||
| Reg. nr. | 90PO | ||||||
| Vehicle inspection | 30.11.2025 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 996 cm³ |
| Power: | 91 kW |
| Fuel tank capacity: | 18 l |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Classical motorcycle |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2100 mm |
| Width: | 850 mm |
| Height: | 1120 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 210 kg |
| Technical max. mass: | 415 kg |
| Load bearing capacity: | 200 kg |
| Wheelbase: | 1420 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Õli vahetatud,TÜV praeguse seisuga puudub,kuid saab iga hetk tehtud ,kui on kindel soovija
Uus tagarehv.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO Car Loan
Is your dream car just out of reach financially? Mogo is here to help! Forget long waiting times and strict bank requirements – with us, you can get a decision on your loan application and receive the money on the same day. The loan amount is transferred to you immediately, and you have 30 days to find the vehicle that suits you best. The process is simple, fast, and hassle-free. Submitting an application takes only a few minutes and does not obligate you to anything!