Peugeot Boxer
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 05.2006 · Denmark | ||||||
| Mileage | 248 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 4 doors, 9 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 62 kW RHV | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VF3ZAAMRA17782617 | ||||||
| Reg. nr. | 297RFD | ||||||
| Vehicle inspection | 31.03.2027 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 62 kW |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Minivan |
| Seats: | 9 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4749 mm |
| Width: | 2024 mm |
| Height: | 2150 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1925 kg |
| Technical max. mass: | 2900 kg |
| Load bearing capacity: | 975 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
9- kohaline perebuss
Müüa heas sõidukorras perebuss. Autot ei ole kasutatud töö sõidukina. Autot on hoitud ja hooldatud korrapäraselt. Eestis ainuke omanik. Hiljuti sai vahetatud sidur ning paigaldati ka uus esiklaas. Ülevaatuse läbis probleemideta.Kaks võtit
Kaasa tulevad teistel velgedel lamellrehvid
Registreerimistasu hinnasees.
Võib pakkuda vahetust kupliga kerghaagise vastu + vaheraha. Sõidukeid mitte pakkuda, sest uus auto on olemas.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 67 €
Registration fee: 403 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.