Harley-Davidson Fat Boy Fat Boy 114 , ST1
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 04.2023 · Estonia | ||||||
| Mileage | Service Book |
||||||
| Body type | Cruiser | chopper, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.9, 70 kW K | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | 5HD1YGK43NS032577 | ||||||
| Reg. nr. | EJ16 | ||||||
| Vehicle inspection | 30.04.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Immobiliser
- Alarm system
Comfort
- 12V power outlet
- USB
- Virtual cockpit
Interior
- Nahkpolster
Lights
- Daytime running lights: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Trip computer
- Keyless originaal süsteem, ostetud uuena eestis , hooldatud margiesinduses, üks omanik
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1868 cm³ |
| Power: | 70 kW |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 128 g/km |
| Maximum speed: | 190 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Cruiser | chopper |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2370 mm |
| Width: | 985 mm |
| Height: | 1095 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 392 kg |
| Technical max. mass: | 533 kg |
| Load bearing capacity: | 141 kg |
| Wheelbase: | 1665 mm |
| Number of axles: | 2 |
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.