Peugeot Partner Tepee
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2018 · Estonia | ||||||
| Mileage | 261 000 km | ||||||
| Body type | Van, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 1.6, 73 kW BH02 | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VF37NBHY6JJ681025 | ||||||
| Reg. nr. | 380MRX | ||||||
| Vehicle inspection | 30.06.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Comfort
- Cooled glovebox
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: leather-wrapped
- Seat heaters
- Front armrest
- Power windows
- Reading lights
- Outside temperature display
- Central locking
Interior
- Floor mats
- Under-seat drawers
- Cup holders
- Textile upholstery
Multimedia
- Display
- Speakers
Lights
- Daytime running lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Trailer hitch
- Trip computer
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 73 kW |
| City fuel cons.: | 5.1 l/100 km |
| Highway: | 3.9 l/100 km |
| Average: | 4.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 113 g/km |
| Maximum speed: | 166 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Color: | Brown |
| Body type: | Van |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4380 mm |
| Width: | 1810 mm |
| Height: | 1862 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1610 kg |
| Technical max. mass: | 2210 kg |
| Load bearing capacity: | 600 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 735 kg |
| Wheelbase: | 2728 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa heas korras Peugeot Partner Tepee, nii tehniliselt kui ka visuaalselt korralik auto.Kere on oma vanuse kohta väga viisakas – mõned vanusest tingitud iluvead, aga üldpilt väga ilus. Autot on hoitud ja hooldused on alati õigel ajal tehtud.
Mootor ja käigukast töötavad hästi, sõidab mõnusalt ja ökonoomselt. Salong on puhas ja korralik, kõik tuled ja klaasid terved.
Auto on N1 kategooria. Autol ekraaniga raadio,istmesoojendused,püsikiirusehoidja,veokonks ning all on uueväärsed suverehvid.
Auto tagaistmed on kergesti kokkuklapitavad, et tekitada vajadusel suur kaubaruum.
Kaasas 2 võtit. Tehnoülevaatus kehtib kuni 06.2027.
Soovi korral võib auto lasta üle vaadata ükskõik millises kontrollpunktis enne ostu.
Auto asub Raplas.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 406 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.