Subaru Impreza
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 07.2008 · Estonia | ||||||
| Mileage | 207 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 2.0, 110 kW EJ20 | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | JF1GH7LS58G017595 | ||||||
| Reg. nr. | 585BBJ | ||||||
| Vehicle inspection | 31.07.2026 | ||||||
Seller: cris
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Brakes: vented
- Anti-theft bolts/nuts
Comfort
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control, air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control
- Adjustable steering column: height
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Power windows: front, rear
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob
- Handbrake lever
- Dashboard
- Center console
- Headliner: light, textile
Lights
- Turn signals
- Rear lights
- Headlight washers
Tires and Rims
- Spare wheel
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
- Includes alloy wheels
Other
- Engine underguard
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1994 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| City fuel cons.: | 11.1 l/100 km |
| Highway: | 6.5 l/100 km |
| Average: | 8.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 194 g/km |
| Maximum speed: | 182 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4415 mm |
| Width: | 1740 mm |
| Height: | 1475 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1435 kg |
| Technical max. mass: | 1890 kg |
| Load bearing capacity: | 455 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 650 kg |
| Wheelbase: | 2620 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
igapäevakulgur ootab uut omanikku.minu käes olnud 2.5 aastat.
viimase paari aasta jooksul vahetatud kõik rattalaagrid, kõik piduri klotsid+kettad(k.a seisupidur) ja taga vasak pidurisadul
kaasa annan mõned varuosad mis oli plaanis vahetada: eesmised pidurisadulad, õõtsad ja mõningad õlid mis üle jäid. lisa jooks velgi koos suverehvidega ja eraldi talvekad (hetkel all suvised lamellid)
originaal maki saan tagasi panna, siis hinnast saab 150eur alla ANNA PALUN VAREM TEADA
hooldused tehtud korraliselt iga 8000km.
roostet esineb rohkem tagaluugil, põhi korralik.
Motor vehicle tax
Annual tax: 91 €
Registration fee: 482 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.