Ford S-Max Вебасто, удельный запуск с телефона, Электро фаркоп
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 09.2020 · Germany | ||||||
| Mileage | 143 300 km | ||||||
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 110 kW YMCB | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | WF0JXXWPCJLD09075 | ||||||
| Reg. nr. | 153SCL | ||||||
| Vehicle inspection | 30.09.2027 | ||||||
Equipment
Comfort
- Electrically heated windshield: wire-free heated windshield
- 220V power outlet: front, rear, in the trunk
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control, air conditioner
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Seat heaters: front
- Comfort seats: front, rear
- Sun visor mirrors
- Roof rails: original
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Dash camera
- Central locking
- Automatic heated windshield washers
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 170 g/km |
| Maximum speed: | 196 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4803 mm |
| Width: | 1916 mm |
| Height: | 1710 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1967 kg |
| Technical max. mass: | 2555 kg |
| Load bearing capacity: | 588 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Ford S-MAX 2.0 R 4 EcoBlue 110кВ
В продаже, Ford S-max 2020 . Импортирован из Германии.Плавные и быстрые переключения: Передачи меняются незаметно, что улучшает комфорт,.
Хорошая динамика: Мощный дизель 2.0 EcoBlue в паре с 8-ступенчатой АКПП обеспечивает уверенный разгон.
Экономичность: Расход топлива в смешанном режиме приятно удивляет.
Режим Sport: Подрулевые лепестки позволяют вручную управлять передачами.
Тишина: Автомобиль стал тише по сравнению с предыдущими поколениями.
А также в машине изменить webasto.
Удалений запуск двигателя с телефона, через предложение Fordpass . И много других функций.
Электро фаркоп , подогрев руля, подогрев сидений,подогрев лобового стекла, держания в полосе , без ключевой доступ, Электро багажник, камеры, датчики мертвых зон .и.т.д. 2 ключа , пульт Вебасто.
На автомобиль оснащен адаптивными светодиодными фарами ,Dynamic LED.
Машина в хорошем состоянии , смена владельца 55 евро.
Звоните пишите,жду на тест-драйв.
Техосмотр до 09.2027.
Motor vehicle tax
Annual tax: 410 €
Registration fee: 1410 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.