BMW i7
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 11.2023 · Sweden | ||||||
| Mileage | 86 000 km Service Book |
||||||
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 400 kW HA0003N0,HA0002N0 | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | WBY51EJ04PCL84273 | ||||||
| Vehicle inspection | 30.11.2026 | ||||||
Equipment
- Individual Frozen Pure Grey metallik, BMW Individual nahast "Merino" eksklusiivse sisuga | Mocha, Limewood Fineline pruun avatud pooridega peenpuidust siseviimistlus/Piano Finish Must, 21" M kergmetallveljed Star-spoke style 908 M Bicolour, BMW Individual kõrgläikega Shadow Line, BMW Individual kõrgläikega Shadow Line, Individuaalne kõrgläikega Shadow Line, Individuaalne kõrgläikega Shadow Line, Spetsiifiline lisapakett Proc, Hea-sisu, Spetsiaalne Shadow Line Proc-i lisasisu esiklaas ja küljeaknad, elektriline kokkuklapitav veokonks, BMW kristall esituled Iconic Glow, Panoraamklaasist katus Sky Lounge, Bowers & Wilkins Diamond ruumiline helisüsteem, BMW Individual Gran Lusso salong, Multifunktsionaalsed juhiistmed ja ees, Driving Assistant Professional, Parkimisassistent Professional, Aktiivne esiistme ventilatsioon, tagaistme aktiivne ventilatsioon, tagaistme aktiivne ventilatsioon, tagaistme funktsioon Executive, tagaistme ventilatsioon Massaažifunktsioon esiistmetel, Päikesekaitsekardinad taga- ja külgakendele, Akustiline hoiatus jalakäijatele, BMW IconicSounds Electric, Connected Package Professional, Sahtel juhtmevaba laadimiseks, Personaalne eSIM-i ettevalmistus, BMW Live Cockpit Professional, Autot saab ettevõttelt liisida, Teenusega 5 aastat kehtivus kuni 3. oktoober 2020
- Send feedback
- Side panels
- History
- Saved
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 400 kW |
| Maximum speed: | 240 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5391 mm |
| Width: | 1950 mm |
| Height: | 1544 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2838 kg |
| Technical max. mass: | 3250 kg |
| Load bearing capacity: | 412 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3215 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 390 €
Registration fee: 1425 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.