Hyundai Kona Comfort Limited
| Condition | Used |
| Initial reg. | 05.2023 · Estonia |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 26.3 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 04.05.2028 |
| Vehicle inspection | 31.05.2027 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 26.3 kW |
| Battery capacity: | 39 kWh |
| Electric driving range: | 435 km |
| Electricity consumption: | 14.3 kWh/100 km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4205 mm |
| Width: | 1800 mm |
| Height: | 1570 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1637 kg |
| Technical max. mass: | 2020 kg |
| Load bearing capacity: | 383 kg |
| Wheelbase: | 2600 mm |
| Number of axles: | 2 |