Opel Mokka
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 01.2017 | ||||||
| Mileage | 85 000 km | ||||||
| Body type | SUV, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.4, 112 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | W0LJC7EM1H4047976 | ||||||
| Vehicle inspection | 01.02.2027 | ||||||
Equipment
- Service history
- Latest service: 4/26, 85,000 km
- Two sets of tires
- Alloy wheels with summer and winter tires
- Block heater and interior fan
- Tow hook
- ESP stability control system, traction control
- Electronic dual-zone climate control
- Cruise control and speed limiter
- Front passenger seat with two-way adjustments (forward/backward) and backrest recline
- Driver's seat armrest
- Driver's seat with four-way adjustments (forward/backward and up/down) and backrest recline
- Heated front seats
- Comfort seats in front
- Headrests on all seats
- 60/40 split-folding rear seat
- Trip computer
- Driver and front passenger foldable sun visors with mirrors, illuminated in Cosmo
- Electric front window lifts
- Rear window wiper
- Driver and front passenger airbags, side airbags, and curtain airbags
- Front passenger front airbag deactivation option
- ABS brakes, disc brakes front and rear
- Hill descent control, HDC
- Emergency Brake Assist
- Hill start assist, HSA
- Leather-wrapped three-spoke steering wheel with radio/CD remote control
- Adjustable steering wheel, height and depth
- Alarm system, detects car break-ins
- Three-point seat belts at all seating positions
- Seat belt pretensioners for front seats
- Intelligent seat belt reminder for front and rear seats
- Bluetooth & audio streaming
- USB and Aux-in connector
- Six speakers
- Whip-type roof antenna
- Radio/CD player remote control on steering wheel
- R4.0 IntelliLink multimedia system, 7-inch color touchscreen
- Headlight automation
- Manual headlight height adjustment
- Headlights, halogen
- Front fog lights
- Wing-style daytime running lights
- Rear fog lights
- Body-colored door handles
- Enjoy More package: Parking sensors front and rear (UD5), Rain sensor for windshield wipers (CE1), High beam assist (TQ5) & Automatic headlight control (T83), Illuminated vanity mirrors in sun visors (D6i), Auto-dimming interior rearview mirror (DD8), Ele
- Technology package: Navi IntelliLink (iO6), Rearview camera (UVC)
- Heated steering wheel
- Tire pressure monitoring system
- Electrically adjustable and heated exterior mirrors
- Remote-controlled central locking
- Remote control for fuel tank lock
- Roof rails
- Double floor in the cargo area
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1399 cm³ |
| Power: | 112 kW |
| City fuel cons.: | 7.8 l/100 km |
| Highway: | 5.6 l/100 km |
| Average: | 6.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 148 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 9.9 s |
| Maximum speed: | 193 km/h |
Body and seats
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4275 mm |
| Width: | 1781 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1481 kg |
| Technical max. mass: | 1915 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 500 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 185 €
Registration fee: 615 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.