Renault Koleos
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 07.2014 | ||||||
| Mileage | 195 000 km Service Book |
||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 127 kW M9R28 | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | VF1VY7WGMUC518040 | ||||||
| Reg. nr. | 111MSG | ||||||
| Vehicle inspection | 30.11.2026 | ||||||
Seller: Viktoria
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 127 kW |
| City fuel cons.: | 8.7 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 182 g/km |
| Maximum speed: | 190 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4520 mm |
| Width: | 1855 mm |
| Height: | 1690 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1879 kg |
| Technical max. mass: | 2300 kg |
| Load bearing capacity: | 421 kg |
| Max braked trailer weight: | 1350 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2690 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Продам Renault Koleos
Продам Renault Koleos 2014 год.2.0 127 кв.Полный привод.Пробег 194.000Машина отличном состоянии.Кузов без ржавчины.
Масло поменяно как в двигателе, так и в коробке.Поменяны все фильтра.Поменяны колодки в круг, диски в круг , шаровая.
Автомобиль с богатой комлектацией: Парктроники спереди и сзади.Навигация, компьютер, система hands free.Датчики слепых зон.Круиз, климат автоматик. Сделана полировка фар плюс керамика.
Расход топлива
В городе 8.7 л/100км
На шоссе 6 л/100км
Cредний расход по системе NEDC 7 л/100кмВ машине установлен саббуфер.ТОРГ У КАПОТА
Motor vehicle tax
Annual tax: 254 €
Registration fee: 915 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.
Similar offers
Renault Koleos
2015, 77 000 km
9750 €
111 €/month
Toyota RAV4
2012, 239 000 km
9490 €
116 €/month
BMW X1
2014, 220 552 km
9490 €
116 €/month
Volkswagen Tiguan
2012, 288 500 km
9999 €
122 €/month
Jeep Grand Cherokee
2013, 222 500 km
9999 €
122 €/month
Opel Insignia
2014, 234 800 km
9999 €
122 €/month