Škoda Kamiq Active Limited
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 15 013 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.0, 81 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | 10.06.2026 või kuni 150 000km | ||||||
| VIN | TMBGR7NW4M3116106 | ||||||
| Vehicle inspection | 30.06.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
Comfort
- 12V power outlet
- Climate control
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: leather-wrapped
- Foldable rear seat backrest
- Power windows: 4
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Central locking
Interior
- Textile upholstery
Multimedia
- Display
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
- Speakers
- Electric antenna
Other
- Tehase alarm mahu- ja kallutusanduriga
- Active Plus: raadio Bolero (RAF), SunSet (4KF), parkandurid taga (7X1), 4 kõlarit taga (8RM), kiirushoidik (8T6), SmartLink (9WT)
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| CO₂ emission: | 133 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4241 mm |
| Width: | 1793 mm |
| Height: | 1559 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1294 kg |
| Technical max. mass: | 1736 kg |
| Load bearing capacity: | 442 kg |
| Weight of road train: | 2936 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 620 kg |
| Wheelbase: | 2639 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 98 €
Registration fee: 567 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.